NASZA OFERTA

Oferujemy kompleksową obsługę przewodnicką po następujących trasach wycieczkowych:

LUBLIN – stolica województwa

1.  Spacerki po Lublinie 

  Legendy lubelskie

  Szlakiem Prymasa Tysiąclecia

  Znani i sławni w Lublinie

  Szlakiem Unii Lubelskiej

  Panoramy Lublina

  Wielokulturowy cmentarz lubelski

  Lublin i Majdanek (czas zwiedzania do 6 godz.)

 

Zależnie od Państwa zainteresowania, wycieczki uzupełniamy o wstępy do:

Muzeum na Zamku i kaplica Trójcy Św.

Skarbiec, Zakrystia akustyczna i Krypty w Archikatedrze lubelskiej

Podziemna trasa turystyczna na Starym Mieście

v  Archidiecezjalne Muzeum Sztuki Religijnej w Wieży trynitarskiej z wejściem na taras widokowy

Muzeum Historii Miasta Lublina w Bramie Krakowskiej

Jesziwa – Uczelnia Mędrców Lublina

Galeria Sceny Plastycznej KUL w kamienicy Rynek 8

Muzeum Państwowe na Majdanku

 

Trasy wycieczkowe obejmują: Wzgórze Zamkowe, Staromiejskie i Czwartek, Krakowskie Przedmieście z Placem Litewskim, a także Miasteczko Akademickie

Czas zwiedzania do 4 godz.

Po wcześniejszym zgłoszeniu rezerwujemy obiad.

 

Zwiedzanie Lubelszczyzny:

 1. Lublin* – Kozłówka
 2. Lublin* – Leonów
 3. Lublin* – Chełm
 4. Nałęczów – Kazimierz Dolny – Puławy
 5. Wojciechów – Nowy Gaj – Urzędów
 6. Zamość

Opis wycieczek poniżej

 

Lublin* – dowolna wycieczka po Lublinie

TRASA 1 LUBLIN – KOZŁÓWKA

Wizyta w KOZŁÓWCE – dawnej, magnackiej rezydencji rodu Zamojskich, gdzie jest także m.in. jedyne w Polsce Muzeum Socrealizmu.

TRASA 2 LUBLIN – LEONÓW

Zapraszamy do Mini Zoo w Leonowie.

TRASA 3 LUBLIN – CHEŁM

W Chełmie odwiedzamy Ducha Bielucha w ChełmskichPodziemiach Kredowych.

TRASA 4 NAŁĘCZÓW – KAZIMIERZ DOLNY – PUŁAWY

Poznajmy tzw. „Trójkąt Lubelski”: cenione uzdrowisko z wodami źródlanymi i mikroklimatem, malownicze miasteczko artystów oraz siedzibę rodów magnackich Lubomirskich, Sieniawskich i Czartoryskich.

Po wcześniejszym zgłoszeniu grupy zorganizujemy domowy obiad oraz rejs po Wiśle w Kazimierzu Dolnym.

TRASA 5 WOJCIECHÓW – NOWY GAJ – URZĘDÓW

„Podróż do przeszłości”, czyli wycieczka śladami kowala i garncarza. Nauczymy też, jak płukać złoto.

Czas zwiedzania 8-10 godzin.

W Wojciechowie zapewniamy noclegi i wyżywienie, jeśli planowany jest dłuższy pobyt na Lubelszczyźnie.

TRASA 6 ZAMOŚĆ

Spacer po mieście zwanym „Padwą Północy”: renesansowy Rynek, Arsenał, Rotunda, Katedra oraz wejście do Trasy podziemnej w Bastionie i zamojskiego ZOO.

 

INNE TRASY WYCIECZKOWE

TRASA 7 BOGDANKA – OSTRÓW LUBELSKI – JEDLANKA – KOZŁÓWKA

Polecamy odwiedziny w jedynej na Lubelszczyźnie Kopalni Węgla Kamiennego, a także w Stacji Ratownictwa Górniczego w Bogdance, wsi z XIX w. należącej do rodziny Bogdanowiczów – aktywnych działaczy w okresie powstania 1863 r. W Ostrowie Lubelskim polecamy jedyną w Polsce Szkołę Górniczą, gdzie zobaczymy “Sztolnię Szkoleniową”. Dla urozmaicenia proponujemy warsztat wyrobów ze słomy Pana Janusza Filipowskiego we wsi Jedlanka, znanej z agroturystyki i zielonych szkół. W Kozłówce zwiedzamy wspaniałą, dawną rezydencję magnacką rodu Zamojskich. W 1997 r. Muzeum Zamojskich otrzymało nagrodę “ EUROPA – NOSTRA”

Czas zwiedzania – 8 godzin

Na życzenie organizujemy ognisko z pieczeniem kiełbasek.

TRASA 8 JANÓW LUBELSKI – MOMOTY GÓRNE

W Janowie Lubelskim, założonym w 1640 r. przez ordynację Zamojskich, warto zwiedzić Muzeum Przyrodnicze. Porytowe Wzgórze znane jest z jednej z większych bitew partyzanckich (czerwiec 1944) na Lubelszczyźnie. Wydarzenie to upamiętnia pomnik poświęcony poległym żołnierzom. Momoty Górne słyną z niezwykłego kościoła. Jego budowę rozpoczęto w 1938 r., z zamiarem postawienia kaplicy. W obecnej postaci wybudowano go po II wojnie światowej. Kościół wzniesiony został staraniem księdza Kazimierza Pińciurka, który zbudował go własnymi rękami. Jako budulec wykorzystano drzewo z rozbieranych przez chłopów stodół.

Czas zwiedzania 8 godzin

TRASA 9 ZAMOŚĆ – KRASNOBRÓD

Na wycieczce zwiedzimy Zamość – miasto Jana Zamojskiego, Kanclerza i Hetmana Wielkiego Koronnego, zbudowane wg projektu włoskiego architekta Bernardo Morando. Renesansowe Stare Miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, pozostawia na zwiedzających niezapomniane wrażenia. Dodatkową atrakcją miasta jest ZOO. Zaś w Krasnobrodzie zobaczą Państwo kapliczkę na wodzie MB Krasnobrodzkiej oraz cudowne źródełka.

TRASA 10 ROZTOCZE ŚRODKOWE

Polecamy na 2-dniową wycieczkę do Zamościa, Suścia – wsi letniskowej z pobliskimi malowniczymi wodospadami, Górecka Kościelnego z kapliczką na wodzie, Zwierzyńca położonego w samym sercu Roztoczańskiego Parku Narodowego (staw “ECHO” i rezerwat tarpanów).

TRASA 11 CZARNOLAS – ZWOLEŃ

Wycieczka śladami Jana Kochanowskiego. W drodze powrotnej możliwość wstąpienia do Puław lub do Kazimierza Dolnego

TRASA 12 BIAŁOWIEŻA – PODLASIE

Polecamy 2-dniową wycieczkę po Puszczy Białowieskiej oraz śladami Tatarów na Podlasiu (Studzianki, Kruszyniany, Bochotniki).

TRASA 13 LUBARTÓW – KOZŁÓWKA – KOCK – RADZYŃ PODLASKI

Zapraszamy do Lubartowa – miasteczka rodu Firlejów, gdzie są 2 budowle sakralne z XVIII w. oraz pałac Sanguszków z ciekawym “cour d’honeur”, Kozłówki – rezydencji Zamoyskich otoczonej parkiem w stylu francuskim i włoskim, Kocka z pałacem Jabłonkowskich. Udamy się także na mogiłę Berka Joselewicza, uczestnika walk narodowowyzwoleńczych oraz na cmentarz, gdzie wraz ze swoim dowódcą, generałem Franciszkiem Kleebergiem, spoczywają żołnierze SGO “Polesie”, uczestnicy kampanii wrześniowej 1939 roku. Zawitamy też do Radzynia Podlaskiego – słynnego w Europie, m.in. dzięki rezydencji magnackiej gen. artylerii Eustachego Potockiego, wybudowanej wg projektu architekta królewskiego Jakuba Fontany.

Czas zwiedzania 10 godzin

TRASA 14 i 15 WYPADY DO WARSZAWY

W programie pierwszej wycieczki zwiedzamy:

 • Plac Zamkowy •  Zamek Królewski •  Stare Miasto •  Trakt Królewski
 • Plac Teatralny •  Grób Nieznanego Żołnierza

W programie drugiej wycieczki zwiedzamy:

 • rezydencję pałacową Jana III Sobieskiego w Wilanowie
 • przejazd metrem •  Pałac Kultury i Sztuki •  lotnisko Okęcie

Czas zwiedzania – 10 godzin

Proponujemy Państwu również turystykę religijną – pielgrzymki do miejsc kultu Maryjnego.

 1. SANKTUARIUM MATKI BOSKIEJ PŁACZĄCEJ W LUBLINIE.

W Archikatedrze lubelskiej znajduje się kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, który zapłakał 3 lipca 1949 r. Cudowny wizerunek, autorstwa prof. Bolesława Rutkowskiego, sprowadził do katedry biskup Leon Fulman w 1926 r. Płaczący obraz Matki Bożej cieszy się ogromnym kultem wiernych.

 1. SANKTUARIUM MATKI BOSKIEJ KĘBELSKIEJ W WĄWOLNICY.

W tym niewielkim miasteczku lokowanym w 1448 r. przez króla Kazimierz Jagiellończyka, kult maryjny sięga XIII w. Znajduje się tam bardzo cenna artystycznie gotycka figura Madonny z Dzieciątkiem z XV w. U stóp kościoła tryska źródełko o cudownych właściwościach.

 1. SANKTUARIUM MATKI BOSKIEJ JANOWSKIEJ.

W kościele parafialnym p.w. Jana Chrzciciela w rokokowym ołtarzu głównym znajduje się obraz MB Janowskiej zwanej Łaskawą lub Różańcową. 8 września 1985 r. z woli Ojca Świętego Jana Pawła II dokonana została koronacja obrazu. Tutaj też zobaczymy kapliczkę i stację drogi krzyżowej na drzewach. Jest to uroczysko Kruczek. Oddziały partyzantów gromadziły się tam na modlitwę. Wg legendy, w potoczku obmywał stopy św. Antoni.

 1. SANKTKUARIUM MATKI BOSKIEJ ORCHOWSKIEJ

Ołtarz kościoła parafialnego p.w. Jana Jałmużnika w Orchówku słynie z obrazu MB Orchowskiej zwanej Matką Pocieszenia, na którym NMP podtrzymuje obiema rękoma Dzieciątko Jezus, trzymające w lewej dłoni księgę. Obraz Madonny przywieźli do Orchówka ojcowie augustianie w I połowie XVII wieku. Kult Matki Boskiej Pocieszenia rozwinął się intensywnie w wieku XVIII.

 1. SANKTUARIUM NAJŚWIĘTSZEJ PANNY DE GUADELUPE

W Kodniu w Bazylice p.w. św. Anny ołtarzu głównym znajduje się cudowny obraz Najświętszej Panny de Guadelupe. Wg tradycji wykradł go Mikołaj Sapieha w 1520 r. z kaplicy papieskiej w Watykanie.

 1. SANKTUARIUM MATKI BOSKIEJ LEŚNIEŃSKIEJ

W Leśnej Podlaskiej obejrzeć można słynną z łask, kamienną płaskorzeźbę Matki Boskiej Leśnieńskiej w późnobarokowym kościele parafialnym p.w. Narodzenia NMP i św. Apostołów Piotra i Pawła. Historia kultu sięga XVII w., kiedy to dwaj chłopcy pasący bydło znaleźli jaśniejący blaskiem wizerunek na drzewie dzikiej gruszy.

 1. SANKTUARIUM ŚW. ANTONIEGO

Sanktuarium św. Antoniego wzniesiono na Łysej Górze w pobliżu Radecznicy dla upamiętnienia tegoż Świętego. Na wzgórzu zbudowano w 1667 r. drewniany klasztor przekazany bernardynom, po licznych pożarach zbudowano murowany barokowy kościół wg projektu Jana Michała Linka. W ołtarzu głównym umieszczono cudowny obraz św. Antoniego. Znajduje się tutaj także drewniana kaplica na wodzie z początku XIX w., zbudowana na planie ośmioboku, zwieńczona namiotowym dachem.

 1. SANKTUARIUM MATKI BOSKIEJ KRASNOBRODZKIEJ

Krasnobród zwany „Małą Częstochową” słynie z cudownego obrazu MB Krasnobrodzkiej w kościele z końca XVII w. Początki kultu sięgają wieku XVII.

W Krasnobrodzie zachęcamy do zwiedzenia:

 • drewnianej kapliczki na wodzie, pierwotnie ufundowanej przez Marię Zamojską, obecnie z XIX wieku. We wnętrzu jest kopia cudownego obrazu MB Krasnobrodzkiej. Nieopodal znajdują się dróżki różańcowe z kapliczkami oraz źródełka, których wody mają właściwości lecznicze
 • ścieżki spacerowej do drewnianej, krytej gontem kapliczki na uroczysku św. Rocha (dł. 7 km od Krasnobrodu), położonej wśród stromo spadających zboczy góry św. Rocha. W kapliczce znajduje się ołtarzyk z portretem świętego, a także drewniana cembrowina postawiona na cudownym, uzdrawiającym źródle. Św. Roch prowadził ubogie pustelnicze życie. Pomagał ludziom chorym na choroby zakaźne.

Czas wszystkich pielgrzymek – 8-10 godzin